zacheuszka800Zacheuszki to płytki z krzyżykiem wmontowane w ścianę kościoła lub namalowane na ścianie w formie małego równoramiennego krzyża. Umieszcza się je w różnej liczbie (4, 6,12) w miejscach. które biskup namaścił Olejem Krzyżma. Pod zacheuszkiem umieszcza się lampkę lub świecznik (kinkiet) na świecę, którą zapala się w rocznicę poświęcenie kościoła (daw. konsekracja kościoła). Nazwa zacheuszki pochodzi od bogatego celnika Zacheusza, który przyjął Jezusa Chrystusa w swoim domu.

Więcej haseł...

Jesteśmy na FB

Liturgia na dziś

bibliaKKK konferencja episkopatu polski

Oferta współpracy

Jeżeli:
- potrzebujesz strony internetowej dla siebie albo dla Twojej firmy, parafii czy projektu i nie wiesz jak to zrobić,
- brak Ci czasu na systematyczne prowadzenie swojej strony albo wizytówki w sieci,
- masz pomysł i nie wiesz jak go zrealizować,
zadzwoń. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Od ręki adres strony w formacie: mojastrona.parafia.xyz, mojapielgrzymka.pielgrzymujemy.pl, moja.pielgrzymka.xyz, mojastrona.2ka.pl.

Kontakt: 663 774 778